HZS Karlovarského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Během čtyřiadvaceti hodin se při nehodách v kraji zranilo 15 lidí

Dvě z úterních dopravních nehod jsou označené jako mimořádné a to buď velkým počtem zraněných nebo dlouhou uzavírkou silnice. 

V období čtyřiadvaceti hodin od úterního do středečního rána zasahovali hasiči v kraji u šesti dopravních nehod. Celkem si při nich zranilo patnáct osob. Jedná se o zvýšený počet jak samotných nehod, tak i zraněných. Podle dlouhodobého průměru zasahují hasiči v kraji u dvou dopravních nehod denně. Navíc ze šesti pondělních nehod jsou hned dvě zařazené jako mimořádné, a to nehoda na silnici z Karlových Varů na Prahu, kde se zranilo najednou šest osob, a druhá pak u Velké Hleďsebe, kde byla více jak dvě hodiny zcela uzavřená komunikace první třídy.

První úterní dopravní nehoda se stala u Františkových Lázní. Srazila se zde dvě osobní auta, posádka záchranné služby se postarala o dva zraněné, hasiči zajistili místo nehody a postarali se o protipožární zabezpečení. Krátce po poledni se pak srazila dvě nákladní auta na obchvatu Velké Hleďsebe u Mariánských Lázní. Na místě zasahovali hasiči ze tří jednotek, jednoho z řidičů museli z kabiny kamionu vyprostit. Po nehodě došlo k velkému úniku nafty, zhruba šest set litrů pohonných hmot uniklo z nádrží kamionů na silnici a následně i do půdy na náspu. Únik pak přímo na místě řešili pracovníci vodoprávního úřadu, kontaminovaná zemina se bude muset odbagrovat. Provoz v místě nehody byl uzavřený až do večerních hodin.

9 ML.jpg10 ML_02.jpg11 ML_03.jpg1 ML další.JPG2 ML další_02.JPG3 ML další_03.JPG4 ML další_04.JPG

V odpoledních hodinách zasahovala jednotka hasičů ze stanice Sokolov u dopravní nehody dvou osobních aut u Svatavy. I zde byl provoz v místě kolize omezený a také tato nehoda si vyžádala dvě zraněné osoby, na místě tak zasahovala posádka záchranné služby.

12 Sokolov.jpg13 Sokolov_02.jpg14 Sokolov_03.jpg

Krátce před třetí hodinou odpoledne se srazila dvě osobní auta na silnici z Karlových Varů na Prahu v kopci pod golfem. Jedná se o úsek silnice, kde dochází k vážným dopravním nehodám velmi často. Tato nehoda zablokovala provoz na výpadovce z Varů na několik hodin a také se při ní zranilo celkem šest osob, které převezly sanitky záchranné služby do nemocnice.

1 Hurky.jpg2 Hurky_02.jpg3 Hurky_03.jpg4 Hurky_04.jpg

Ve večerních hodinách pak hasiči vyjížděli k hlášené nehody u Hazlova na Chebsku. Událost oznamoval řidič havarovaného auta, cizinec z Maďarska, pro operátory tísňové linky bylo složité od volajícího zjistit, kde přesně se nehoda nachází, k předpokládanému místu nehody tak vyjeli hasiči jak ze stanice Aš, tak i ze stanice Cheb. Nakonec se jednalo o lehkou nehodu bez zranění, místo si převzala policie a hasiči se mohli vrátit na základny.

Výčet událostí uzavřela ve středečních ranních hodinách nehoda jednoho osobního auta na sjezdu z D6 u Lokte, kdy jedno osobní auto ve vysoké rychlosti doslova vylétlo ze silnice. V tu chvíli v autě jely čtyři osoby, všechny se zranily, hasiči společně se záchrannou službou poskytli první pomoc a transportovali je do sanitek. I zde byl na nezbytně nutnou dobu omezený provoz.

5 Loket.JPG6 Loket_02.JPG7 Loket_03.JPG8 Loket_04.JPG

vytisknout  e-mailem