HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Auta skončila "napasovaná" v domě, utopená v řece i mezi stromy v lese

Do Nových Hradů vyjížděli během středy 27. ledna hasiči hned ze dvou stanic - Vysoké Mýto a Ústí nad Orlicí. Došlo zde ke sjetí osobního vozidla do řeky. Řidič byl při příjezdu hasičů již mimo vozidlo. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, aby prohlédla řidiče, zda neutrpěl zranění. Zdravotníci řidiče převezli do nemocnice. Hasiči zjistili, že z vozidla unikají provozní náplně, a tak ihned položili na hladinu řeky sorpční „hady“, aby nedošlo k rozšíření po celém toku Novohradky. O události byl informován i pracovník životního prostředí, který bude situaci řešit. Silnice v místě nehody byla zledovatělá, proto velitel zásahu na místo nechal přivolat pracovníky správy a údržby silnic, aby vozovku posypali. Havarovaný automobil nakonec vyprostili hasiči pomoci jeřábu.

 

Ve středu dopoledne směřovaly hasičské vozy také do Horních Heřmanic, kde skončil řidič s vozem v lese - opřený přední částí vozu o zem a střechou o strom. Uvnitř byla zraněná osoba, která byla z vozu vyproštěna ještě před příjezdem hasičů. Vyproštění samotného vozu nebylo jednoduché.

 

Ve čtvrtek 28. ledna v 3.34 hodin zasahovali hasiči z Hlinska a dobrovolní hasiči ze Skutče v Leštince, kde narazilo osobní auto do rodinného domu. Řidič uvnitř zdemolovaného vozu zůstal zaklíněn. Na místě byly všechny složky integrovaného záchranného systému. Hasiči muže vyprostili bez použití hydraulického nářadí a ihned ho transportovali do sanitního vozu. Dále bylo nutné zajistit unikající provozní kapaliny a následky nehody odstranit. Z místa události jednotky hasičů odjížděly v 5.59 hodin.

 

 

Vendula Horáková, tisková mluvčí

 

Odkazy do noveho okna

DN Nové Hrady

DN Nové Hrady 

Detailní náhled

DN Nové Hrady1

DN Nové Hrady1 

Detailní náhled

DN Horní Heřmanice

DN Horní Heřmanice 

Detailní náhled

DN Horní Heřmanice1

DN Horní Heřmanice1 

Detailní náhled

DN Leštinka

DN Leštinka 

Detailní náhled

DN Leštinka1

DN Leštinka1 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem