HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Milionová škoda vznikla při požáru garáže a části střechy v obci Všechlapy

V neděli 17. ledna devět minut po jedenácté hodině byl na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámen požár garáže a kotelny v obci Všechlapy na Nymbursku.  

K požáru byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Nymburk společně s jednotkou SDH Nymburk a místními dobrovolnými hasiči. V době příjezdu prvních jednotek byla požárem zasažena celá garáž a požár se nekontrolovatelně šířil na střechu rodinného domu.

Velitel zásahu ihned vyhlásil II. stupeň požárního poplachu a na místo tak postupně vyjely jednotky Sboru dobrovolných hasičů Všejany, Loučeň a Vestec. Hasiči pomocí dvou C proudů a vysokotlaku provedli v dýchací technice lokalizaci požáru. Následně došlo s pomocí automobilového žebříku k rozebrání části střechy a dohašení skrytých ohnisek v podbití střešní konstrukce. K odvětrání domu byla použita přetlaková ventilace. Zhruba dvě hodiny od ohlášení byl požár kompletně zlikvidován. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 950 tisíc korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty v částce 2,5 milionu korun.      

      

nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje

vytisknout  e-mailem